Výstava fotografií v kostele na téma Podbořany kdysi a dnes

Podbořanská občanka a profesionální fotografka Laurencia Helásková bude od 22. července do 31. srpna v malebném prostředí pseudorománského kostela Božího Spasitele vystavovat své fotografické postřehy na téma „Podbořany kdysi a dnes“. Výstava má za cíl trochu poetickým a zároveň dokumentárním stylem přiblížit návštěvníkům krásné město Podbořany z různých úhlů pohledu napříč časem, ročními obdobími i náladami při focení.

Autorka výstavy, která spolupracuje s podbořanskou základní uměleckou školou, pro kterou fotí, čerpá inspiraci z vnitřní síly, kterou ji dává péče o svého postiženého syna. Jak sama říká, je pro ni velkou radostí a zároveň naplněním fotografovat své okolí. A snad právě proto jsou jí zachycené záběry často úchvatné a neopakovatelné. Jistě stojí za to si asi 40-tku fotografií během léta prohlédnout.

Spolu-organizátor výstavy Kostel Božího Spasitele věří, že výstava lidi přiláká i v parném vedru už proto, že prostory chrámové lodě jsou koncipovány tak, aby v něm bylo o něco chladněji než venku. Relaxovat lze také na přilehlé farní meditační zahradě s odpočinkovými a hracími prvky. Otvírací doba pro veřejnost bude každé pondělí až čtvrtek a neděle od 9-12 a od 13-16 hodin. Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude věnován do fondu oprav a údržby kostela Božího Spasitele a relaxační zahrady.

Vernisáž výstavy se bude konat v pondělí 22. července od 18.00 hod. v Kostele Božího Spasitele.

fotovystava_kostel_podborany_2019.jpeg